KONST / Litografier / Färglitografi 14052111
nr 1405 2111
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Färglitografi, Syskon. Signerad, numrerad 38/100. Motivet: 22x24, yttermått inklusive ram: 45x38 cm
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:10:05
100 kr
300 kr
350 kr
400 kr
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson